Annie Awards: "Soul", "Wolfwalkers" an "Hilda" kréien déi meescht Gewënn
ASIFA-Hollywood's 48. Editioun Annie Auszeechnunge, zu Éiere vun der allgemenger Exzellenz an den individuellen Erfolleg an der Animatioun iwwer 36 Kategorien, goufen den Owend als Live Streaming Virtuell Zeremonie dëse Freideg, 16. Abrëll. Favoritten vun der Saison Séil (siwe Gewënn, och déi bescht Feature) e Wolfwalker (fënnef, inklusiv beschte onofhängege Film) - deen dëst Joer jeeweils 10 Nominatioune krut; Streaming Serie inspiréiert vu Grafik Romaner Hilda (dräi) an Primal vum Genndy Tartakovsky (Zwee).
Déi virtuell Auszeechnungsshow huet dat Bescht aus sengem Format gemaach, mat liewege Presentateure wéi Josh Gad, Matthew Rhys, Philippa Soo, Eva Whittaker, Patrick Warburton, Komponist Michael Giacchino an Direktere Sergio Pablos, Jill Culton, Nora Twomey a Matthew A. Cherry. Vill vun de Präis Gewënner hunn witzeg an ergräifend Akzeptanzgespréicher geliwwert, besonnesch d'Cartoon Saloon Team déi d'Show mat hire cleveren a kreative Punkten geklaut huet. Hutt fir jiddereen bei der ASIFA fir sou eng lëschteg an zefriddestellend virtuell Show ze produzéieren. Natierlech kënne mir net waarden op d'live Versioun vun dësem alljährlechen Evenement am Joer 2022 zréckzekommen, mat de Fanger.
Kuckt déi komplett Lëscht vu Kandidaten hei.
An d'Gewënner sinn ...
Bescht Feature: Séil | Pixar Animatioun Studios
BESCHT INDIE FEATUR Wolfwalker | Cartoon Saloon / Melusine Productions fir Apple / GKIDS
BEST SPECIAL PRODUKTIOUN: De Schleek an de Wal | Biller vun der magescher Luucht
BESCHT KORTT Fach: Souveniren Souveniren | Explosive Produktioun
Bescht gesponsert: Et ass e Monster a menger Kichen | Cartoon Salon, Mamm
BESCHT TV / MEDIA - PRESCHOOL: D'Abenteuer vu Paddington "Paddington grueft en Tunnel am Peru" | Blue-Zoo Animation Studio an Nickelodeon Animation Studio
BESCHT TV / MEDIA - KANNER: Hilda "Kapitel 9: Deerfox" | Hilda Productions Limited, eng Silvergate Media Company, Netflix Inc. a Mercury Filmworks
BESCHT TV / MEDIEN - GENERAL PUBLIK: Primal vum Genndy Tartakovsky "Coven of the Damned" | Cartoon Network Studios
Beschte Film fir Studenten: D'Béischt | Gobelins, déi école de immagine | Regie: Marlijn Van Nuenen, Ram Tamez, Alfredo Gerard Kuttikatt
BESCHT FX FIR TV / MEDIA: Jurassesch Welt: Camp Kräidlech "Wëllkomm an der Jurassic World" | Produktiounsfirma: DreamWorks Animation | FX Produktiounsfirma: DreamWorks Animation an CGCG Inc. | Emad Khalili, Ivan Wang, Chris Wombold, Kyle Goertz, Kathy D. Tran
BESCHT FX BY FUNKTION: Séil | Produktiounsfirma / FX: Pixar Animation Studios | Tolga Göktekin, Carl Kaphan, Hiroaki Narita, Enrique Vila, Kylie Wijsmuller
BESCHTE CHARAKTERANIMATIOUN - TV / MEDIA: Hilda | Hilda Productions Limited, eng Silvergate Media Company, Netflix Inc. a Mercury Filmworks | David Laliberté
BESCHTE CHARAKTERANIMATIOUN - FEATUR: anima | Pixar Animatiounsstudios | Michal Makarewicz
BESCHTE CHARAKTERANIMATIOUN - LIVE ACTION: De Mandalorian | Produktiounsfirma: Lucasfilm | FX Produktiounsfirma: Bildmotor | Nathan Fitzgerald, Leo Ito, Chris Rogers, Eung Ho Lo, Emily Luk
BESCHTE CHARAKTERANIMATIOUN - VIDEOSPILL: Marvel's Spider-Man: Miles Morales | Insomniac Spiller | Brian Wyser, Michael Yosh, Danny Garnett, David Hancock
BESCHTE KARAKTER DESIGN - TV / MEDIA: anfibi "De Shut-In!" | Disney TV Animatioun | Joe Spatz
BESCHTE KARAKTER DESIGN - FEATUR: Wolfwalker | Cartoon Saloon / Melusine Productions fir Apple / GKIDS | Frédéric Pirovano
BESCHT DIREKTIOUN - TV / MEDIA: Primal vum Genndy Tartakovsky "Pescht vu Wahnsinn" | Cartoon Network Studios | Genndy Tartakovsky
BESCHT DIREKTIOUN - FEATUR: Wolfwalker | Cartoon Saloon / Melusine Productions fir Apple / GKIDS | Den Tomm Moore, de Ross Stewart
BESCHTE MUSIK - TV / MEDIA: Star Wars d'Schluecht vun de Klonen "Victoire an Doud" | Lucasfilm Animatioun | Kevin Kinner
BESCHTE MUSIK - FEATUR: Séil | Pixar Animatiounsstudios | Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste
BESCHT PRODUKTIOUN DESIGN - TV / MEDIA: Dem Shooom seng Odyssee | Picolo Biller | De Julien Bisaro
BESCHT PRODUKTIOUN DESIGN - FEATUR: Wolfwalker | Cartoon Saloon / Melusine Productions fir Apple / GKIDS | María Pareja, Ross Stewart, Tomm Moore
BESCHT STORYBOARDING - TV / MEDIA: Looney Tunes Zeechnungen "Big League Beast / Firehouse Frenzy" | Warner Bros. Animatioun | Andrew Dickman
BESCHT STORYBOARDING - FEATUR: Séil | Pixar Animatiounsstudios | Trevor Jimenez
BESCHT STËMM HANDLEN - TV / MEDIA: Märecher vun Arkadien: Zauberer "Eise leschten Akt" | DreamWorks Animatioun | David Bradley (Merlin)
BESCHT STËMM ACTIOUNEN - FEATUR: Wolfwalker | Cartoon Saloon / Melusine Productions fir Apple / GKIDS | Eva Whittaker (Mebh Óg MacTíre)
BESCHT SCHREIFEN - TV / MEDIA: Grousse Mond "The New Me" | Netflix | Andrew Goldberg, Patti Harrison
BESCHT SCHREIFEN - FEATUR: Séil | Pixar Animatiounsstudios | Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers
BESCHTE EDITORIAL - TV / MEDIA: Hilda "Kapitel 9: D'Deerfox" | Hilda Productions Limited, eng Silvergate Media Company, Netflix Inc. a Mercury Filmworks | John McKinnon
BESCHTE EDITORIAL - FEATUR: Séil | Pixar Animatiounsstudios | Kevin Nolting, Gregory Amundson, Robert Grahamjones, Amera Rizk
JURIED PRÄISEN
Winsor McCay Award: Willie Ito, Sue Nichols (posthum), Bruce Smith
Juni Foray Award: Daisuke "Seet" Tsutsumi
Ub Iwerks Award: Unreal Engine vun Epic Games
Besonnesch Erreechung Award: Howard