Netflix dominerer de første Emmy-animasjonskonkurransene for barn og familier

Netflix dominerer de første Emmy-animasjonskonkurransene for barn og familier

National Academy of Television Arts and Sciences (NATAS) presenterte den første årlige Emmy-priser for barn og familier, under to seremonier holdt lørdag 10. desember (Creative Arts) og søndag 11. desember på Wilshire Ebell Theatre i Los Angeles. Animasjon var en stor del av de nye prisene, den første frittstående utvidelsen av Emmy Award-konkurransen siden 1979.

Netflix Animation har virkelig kastet sin kreative tyngde i denne første konkurransen, og vunnet de øvre nivåene for animasjon som i barneserier (Spøkelsens by), barnehage (Ada Twist, forsker), spesialklasse (Hilda og fjellkongen) og i forkortet form (Vi er folket), samt en rekke håndverkspriser for Maya og de tre e Centauro.

Du kan se de tidligere annonserte vinnerne av individuelle prestasjoner i animasjon her og se gjennom de animerte nominerte her. Uten videre er animasjonen og dens kategorivinnere:

Maya og de tre

Natt 1 (kreativ kunst)

UNNTAKSKRIFT FOR ET ANIMERT PROGRAM – Maya og de tre  (Netflix)
Co-executive produsent/skribent: Jeff Ranjo
Forfatter/produsent: Tim Yoon
Forfattere: Jorge Gutierrez, Candie Langdale, Doug Langdale, Silvia Olivas

ENESTÅENDE SKRIVING FOR ET FØRSKOLEANIMASJONSPROGRAM — Muppet babyer  (Disney Junior)
Forfattere: Max Beaudry, Hanah Lee Cook, Sarah Eisenberg, Ghia Godfree, Francisco Paredes, Becky Wangberg
Redaktør: Robyn Brown

ENESTÅENDE RETNING FOR ET ANIMERT PROGRAM — City of Ghosts  (Netflix)
Regissører: Ako Castuera, Luis Grane, Elizabeth Ito, Bob Logan, Pendleton Ward

ENESTÅENDE STEMMEREINING FOR EN ANIMERT SERIE — centaurworld  (Netflix)
Stemmeleder: Kristi Reed

ENESTÅENDE REGI OG MUSIKKKOMPOSISJON FOR ET ANIMERT PROGRAM— Katte-tyv  (Netflix)
Komponist: Christopher Willis

ENESTÅENDE REDIGERING FOR ET FØRSKOLEANIMERT PROGRAM — Søppelbil  (Netflix)
Redaktør: Sally Bergom

ENESTÅENDE REDIGERING FOR ET ANIMERT PROGRAM — Hei Alberto  (Disney +)
Redaktør: Jennifer Jew

ENESTÅENDE LYDBLANDING OG LYDREDIGERING FOR ET ANIMERT FØRSKOLEPROGRAM — Octonauts & Ring of Fire  (Netflix)
Re-innspillingsmikser: Ewan Deane
Lyddesignere: Jamie Mahaffey, Iain Pattison, J. Martin Taylor
Lyddesigner og lydeffektredaktør: Nolan McNaughton
Overvåkende dialogredaktør: Dave Peacock
Dialogredaktør: Sarah Faust

ENESTÅENDE MIXING OG REDIGERING FOR ET ANIMERT PROGRAM — Maya og de tre  (Netflix)
Foley-miksere: Jack Cucci, Tavish Grade
Musikkredaktør: Andres Locsey
Lydeffektredigerere: David Barbee, Masanobu «Tomi» Tomita
Foley-artister: John Cucci, Dan O'Connell
Overvåke lydredigering og gjenopptak av miksing: Scott Martin Gershin
Lyddesignere: Chris Richardson, Andrew Vernon

EKSTRAORDINÆR CASTING FOR ET ANIMERT PROGRAM — 
Den stolte familien: Høyere og stoltere (Disney +)
Rollebesetning av: Tatiana Bull, Aaron Drown, David H. Wright III

Svarte Madrid

ENESTÅENDE INTERAKTIVE MEDIER - Madrid svart (Oculus TV)
Produsenter: Emmanuel Bernard, Antoine Cayrol, Arnaud Colinart, Luke Gibbard, Corentin Lambot, Craig Skerry, Yelena Rachistky, Dash Spiegelman Regissør:
James Castillo
Forfattere: Lawrence Bennett, Lydia Rynne
Utøvere: Godeliv Brandt , Fernando Guillén Cuervo
CG-veileder: Thomas Flavelle
Animasjonsregissør: Aziz Kocanaogullari
Musikkkomponist: Carlos Rodriguez Rodriguez

EKSEMPEL KAMPANJEKUNNGJØRING — Maya og de tre  (Netflix)
Seniorprodusent: Carly Machlis
Produsent: Morgan Russell
Kreativ leder: Erika Anaya
Regissør: Katia Temkin
assisterende direktør: Savannah Bloch
Redaktører: Mack Lawrence, Julian Petrohilos
Prosjektledere: Erin Beckner, Ben Tom George, Hanna Gullixson

ENESTÅENDE VISUELLE EFFEKTER FOR ET LIVE-ACTION PROGRAM — Ender  (Hulu)
Utøvende produsent for VFX og animasjon: Matthew JR Bishop
CG-veileder: Terry Bradley
VFX-produsent: Teodora Ilie
VFX-veiledere på settet: Daryl Shail
On-Set Data Officer: Cody McCaig
VFX-redaktører: Yulia Kopyttseva, Luba Kukharenko, Alyssa Schmidt, Rachel Wong
Hovedkomponister: Steve Lowry, Nial McFadyen
Hoved FX-komponist: Stephen Curran Conductors
lys: Belma Abdicevic, Tom Perry
Animasjonsregissører: Adam Beck, Jeff Robinson
Ressursveiledere: Aravindan Rajasingham, James Wallace
VFX Hovedteknisk direktør: Gustavo Fernandes
Senior Tracing and Layout Artist: Hasanain Rashid
Rigging Lead: Sean Sullivan
Rigging Artist: Michael Johnston
Karakterfinale Hovedartist: Pedro Vilas
Rotoskop hovedartist: Tarl Lambert

FLOTT HOVEDTITEL OG GRAFIKK — Hilda og fjellkongen  (Netflix)
Grafisk produsent: Melissa Buisán
Kreativ leder: Jay Grandin
Animasjonsregissør: Conor Whelan
Titteldesigner/illustratør: Eric Pautz

ENESTÅENDE KUNSTREI/SETDEKOR/SCENEDESIGN —

Muppets Haunted Mansion  (Disney +)
Produksjonsdesigner: Darcy Prevost
Art Director: Kathryn Molenaar
Settdekoratør: Jeanine Ringer
Virtual Production Art Director: Mark D. Allen
Virtual Production Art Director, CG-veiledere: James Dastoli, Robert Dastoli

E

Fraggle Rock: Back to the Rock  (Apple TV +)
Produksjonsdesigner: Tyler Bishop Harron
Produksjonsdesigner: Brentan Harron, Bill Ives
Produksjonsdesigner: Evan Spence
Produksjonsdesigner: Paul Healy, Alan McCullagh, Ian Nothnagel

Hilda og fjellkongen

Vinnere av andre natt

BESTE ANIMERT SERIE — City of Ghosts  (Netflix)
Utøvende produsent: Elizabeth Ito
Co-executive produsent: Joanne Shen
Linjeprodusent: Dayla Kennedy

BESTE ANIMERT FØRSKOLESERIE — Ada Twist, forsker  (Netflix)
Utøvende produsenter: Andrea Beaty, Mark Burton, Tonia Davis, Cathal Gaffney, Chris Nee, Barack Obama, Michelle Obama, Darragh O'Connell, David Roberts, Priya Swaminathan medprodusent
leder: Kerri Grant
Kreativ produsent: Alex Pitz
Produsent: Gillian Higgins
Produsenter: Nayanshi Shaw, Peedee Shindell
Konsulentprodusent: Jean Herlihy

ENESTÅENDE ANIMERT PROGRAM AV EN SPESIALKLASSE  Hilda og fjellkongen  (Netflix)
Utøvende produsenter: Kurt Mueller
Co-executive produsenter: Luke Pearson, Stephanie Simpson
Superviserende produsenter: Andy Coyle, Bryan Korn
Produsenter: Steve Jacobson, Chantal Ling, Rachel Simon
Tilknyttede produsenter: Emerald Produsent av Wright-Collie-linjen
: Victor Reyes

ENESTÅENDE KORT PROGRAM  Vi som folk  (Netflix)
Utøvende produsenter: Kenya Barris, Tonia Davis, Chris Nee, Barack Obama, Michelle Obama, Priya Swaminathan
Produsenter: Ada Chiaghana, Erynn Sampson, Peedee Shindell
Regissører: Peter Ramsey, Tim Rauch
Forfattere: SHE, Ronald Colson, Jeff Gitelman, David Harris, Maxx Moore

BESTE FØRSKOLESERIEN — Sesame gate  (HBO Maks)
Utøvende produsenter: Benjamin Lehmann, Kay Wilson Stallings
Produksjonsleder: Sal Perez
Seniorprodusenter: Karyn Leibovich, Stephanie Longardo
Produksjonskoordinator: Mindy Fila Produsenter
: Michael J. Cargill, Todd E. James, Andrew Moriarty, Ken Scarborough, Matt Vogel, Kimberly Wright, Autumn Zitani
Tilknyttede produsenter: Christina Elefante, Kelly Ferrara, Bryce-Loren Walker
Linjeprodusent: Aimee Blackton

ENESTÅENDE STEMMEPRESTASJON I ET FØRSKOLEANIMERT PROGRAM — Daniel Ross som Donald Mikke Mus
og Minnie Wish Upon a Christmas  (Disney Junior)

ENESTÅENDE STEMMEPRESTELSE I ET ANIMERT PROGRAM — Eric Bauza, som Bugs Bunny, Marvin the Martian, Daffy Duck og Tweety
Looney Tunes-tegneserier  (HBO Maks)

ENESTÅENDE YOUNG VOICE PERFORMER I ET ANIMERT PROGRAM ELLER FØRSKOLE-ANIMERT PROGRAM – Andy Walken, som Young Durpleton
centaurworld  (Netflix)

Centaur World

Kilde:animasjonsmagasin.net