Annie Awards: „Soul”, „Wolfwalkers” i „Hilda” uzyskują najwięcej wygranych

Annie Awards: „Soul”, „Wolfwalkers” i „Hilda” uzyskują najwięcej wygranych

ASIFA-Hollywood's 48. edycja Nagrody Annie, aby uhonorować ogólną doskonałość i indywidualne osiągnięcia w animacji w 36 kategoriach, odbyły się dziś wieczorem jako wirtualna ceremonia transmisji na żywo w ten piątek, 16 kwietnia. faworyci sezonu Dusza (siedem zwycięstw, w tym najlepszy film) e Wędrowcy Wilków (pięć, w tym najlepszy film niezależny) - które w tym roku zdobyły po 10 nominacji; serię strumieniową inspirowaną powieściami graficznymi Hilda (trzy) i Primal autorstwa Genndy Tartakovsky (Dwa).

Wirtualne nagrody w pełni wykorzystały swój format, z żywymi prezenterami Josh Gad, Matthew Rhys, Philippa Soo, Eva Whittaker, Patrick Warburton, kompozytor Michael Giacchino oraz reżyserzy: Sergio Pablos, Jill Culton, Nora Twomey i Matthew A. Cherry. Wielu laureatów wygłosiło przezabawne i wzruszające przemówienia, w szczególności zespół Cartoon Saloon, który kradł show swoimi sprytnymi i kreatywnymi punktami. Czapki z głów dla wszystkich w ASIFA za stworzenie tak zabawnego i satysfakcjonującego wirtualnego show. Oczywiście nie możemy się doczekać powrotu do wersji na żywo tego corocznego wydarzenia w 2022 roku, trzymamy kciuki.

Zobacz pełną listę kandydatów tutaj.

Zwycięzcami są ...

Pamiątka Pamiątka

NAJLEPSZĄ CECHĄ: Dusza | Studio animacji Pixar
NAJLEPSZA FUNKCJA INDIE: Wędrowcy Wilków | Cartoon Saloon / Melusine Productions dla Apple / GKIDS

NAJLEPSZA PRODUKCJA SPECJALNA: Ślimak i wieloryb | Obrazy magicznego światła
NAJLEPSZY KRÓTKI TEMAT: Pamiątka Pamiątka | Produkcja wybuchowa
NAJLEPSZE SPONSOROWANE: W mojej kuchni jest potwór | Salon kreskówka, matka

NAJLEPSZA TV / MEDIA - PRZEDSZKOLE: Przygody Paddingtona „Paddington kopie tunel w Peru” | Blue-Zoo Animation Studio i Nickelodeon Animation Studio
NAJLEPSZA TV / MEDIA - DZIECI: Hilda „Rozdział 9: Deerfox” | Hilda Productions Limited, a Silvergate Media Company, Netflix Inc. i Mercury Filmworks
NAJLEPSZA TV / MEDIA - PUBLICZNA OGÓLNA: Primal autorstwa Genndy Tartakovsky „Coven of the Damned” | Cartoon Network Studios

NAJLEPSZY FILM DLA STUDENTÓW: Bestia | Gobeliny, école de immagine | Reżyser: Marlijn Van Nuenen, Ram Tamez, Alfredo Gerard Kuttikatt

Pierwotny

Pierwotny „Coven of the Damned”

NAJLEPSZY FX DLA TV / MEDIA: Świat jurajski: obóz kredowy „Witamy w Jurassic World” | Firma produkcyjna: DreamWorks Animation | Firma produkcyjna FX: DreamWorks Animation i CGCG Inc. | Emad Khalili, Ivan Wang, Chris Wombold, Kyle Goertz, Kathy D. Tran
NAJLEPSZY FX WEDŁUG FUNKCJI: Dusza | Firma produkcyjna / FX: Pixar Animation Studios | Tolga Göktekin, Carl Kaphan, Hiroaki Narita, Enrique Vila, Kylie Wijsmuller

NAJLEPSZA ANIMACJA POSTACI - TV / MEDIA: Hilda | Hilda Productions Limited, a Silvergate Media Company, Netflix Inc. i Mercury Filmworks | David Laliberté
NAJLEPSZA ANIMACJA POSTACI - FUNKCJA: Anima | Pixar Animation Studios | Michał Makarewicz
NAJLEPSZA ANIMACJA POSTACI - AKCJA NA ŻYWO: Mandalorianin | Firma produkcyjna: Lucasfilm | Firma produkcyjna FX: silnik obrazu | Nathan Fitzgerald, Leo Ito, Chris Rogers, Eung Ho Lo, Emily Luk
NAJLEPSZA ANIMACJA POSTACI - GRA WIDEO: Marvel's Spider-Man: Miles Morales | Gry Insomniac | Brian Wyser, Michael Yosh, Danny Garnett, David Hancock

Mandalorianin

Mandalorianin

NAJLEPSZY PROJEKT POSTACI - TV / MEDIA: anfibi "The Shut-In!" | Animacja telewizyjna Disneya | Joe Sparrow
NAJLEPSZY PROJEKT POSTACI - CECHA: Wędrowcy Wilków | Cartoon Saloon / Melusine Productions dla Apple / GKIDS | Federico Pirovano

NAJLEPSZA REŻYSERIA - TV / MEDIA: Primal autorstwa Genndy Tartakovsky „Plaga szaleństwa” | Cartoon Network Studios | Genndy Tartakovsky
NAJLEPSZA REŻYSERIA - CECHA: Wędrowcy Wilków | Cartoon Saloon / Melusine Productions dla Apple / GKIDS | Tom Moore, Ross Stewart

NAJLEPSZA MUZYKA - TV / MEDIA: Star Wars - bitwa klonów „Zwycięstwo i śmierć” | Animacja Lucasfilm | Kevin Kiner
NAJLEPSZA MUZYKA - FUNKCJA: Dusza | Pixar Animation Studios | Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

NAJLEPSZY PROJEKT PRODUKCJI - TV / MEDIA: Shooom's Odyssey | Picolo Zdjęcia | Julien Bisaro
NAJLEPSZY PROJEKT PRODUKCJI - CECHA: Wędrowcy Wilków | Cartoon Saloon / Melusine Productions dla Apple / GKIDS | María Pareja, Ross Stewart, Tomm Moore

NAJLEPSZE STORYBOARDING - TV / MEDIA: Kreskówki Looney Tunes „Big League Beast / Firehouse Frenzy” | Warner Bros. Animacja | Andrzeja Dickmana
NAJLEPSZE STORYBOARDING - FUNKCJA: Dusza | Pixar Animation Studios | Trevor Jimenez

Kreskówki Looney Tunes

Kreskówki Looney Tunes „Firehouse Frenzy”

NAJLEPSZE AKTORZY GŁOSOWE - TV / MEDIA: Opowieści z Arkadii: Czarodzieje „Nasz ostatni akt” | Animacja DreamWorks | David Bradley (Merlin)
NAJLEPSZE DZIAŁANIE GŁOSOWE - FUNKCJA: Wędrowcy Wilków | Cartoon Saloon / Melusine Productions dla Apple / GKIDS | Eva Whittaker (Mebh Óg MacTíre)

NAJLEPSZE PISANIE - TV / MEDIA: Duże usta „Nowy ja” | Netflix | Andrew Goldberg, Patti Harrison
NAJLEPSZE PISANIE - CECHA: Dusza | Pixar Animation Studios | Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers

NAJLEPSZY EDYTOR - TV / MEDIA: Hilda „Rozdział 9: Deerfox” | Hilda Productions Limited, a Silvergate Media Company, Netflix Inc. i Mercury Filmworks | Johna McKinnona
NAJLEPSZE REDAKCJE - FUNKCJA: Dusza | Pixar Animation Studios | Kevin Nolting, Gregory Amundson, Robert Grahamjones, Amera Rizk

NAGRODY JURIED

Nagroda Winsor McCay: Willie Ito, Sue Nichols (pośmiertny), Bruce Smith
Nagroda June Foray: Daisuke „mówi” Tsutsumi
Nagroda Ub Iwerks: Unreal Engine firmy Epic Games
Nagroda za specjalne osiągnięcia: Howard

48th Annie Awards od ASIFA-Hollywood

48. edycja ASIFA-Hollywood Annie Awards

48th Annie Awards od ASIFA-Hollywood

48. edycja ASIFA-Hollywood Annie Awards

48th Annie Awards od ASIFA-Hollywood

48. edycja ASIFA-Hollywood Annie Awards

48th Annie Awards od ASIFA-Hollywood

48. edycja ASIFA-Hollywood Annie Awards

Przejdź do źródła artykułu na www.animationmagazine.net