cartoononline.com - tekenfilms
Cartoons en strips > Asterix > Cartoons karakters > Stripfiguren -
Asterix
ASTERIX
Asterix

Originele titel: Asterix
Karakters:
Asterix, Obelix, Idefix, Panoramix, Julius Caesar, Abraracourcix, Assurancetourix, Ordinalfabetix, Automatix, Matusalemix, Falbalà
Teksten: René Goscinny
tekeningen: Albert Uderzo, Didier Conrad (vanaf 2013)
Uitgevers: Dargaud, Hachette Livre, Arnoldo Mondadori Editore

Natie: Frankrijk
Jaar: 1959
soort: Strip / historische strip
Stripboeken: 36
pagina's: 48
Periodiciteit: Aperiodiek
Aanbevolen leeftijd: Kinderen van 6 tot 12 jaar

Asterix, werd in 1959 gecreëerd door de geest van de schrijver Renè Goscinny en het potlood van de ontwerper Albert Uderzo voor het Franse weekblad "Pilote". De verhalen van Asterix spelen zich af in Gallië in de tijd van Julius Caesar, toen de Romeinen een groot deel van dit gebied bezetten. Maar er is een dorp aan de rand van een diep bos, dat helemaal niets om de vijand geeft, zoals elke inwoner, als het onder het tijdelijke effect van het 'wonderbaarlijke drankje' zo sterk is dat hij zelf een heel Romeins garnizoen kan uitschakelen. Asterix is de onbetwiste ster van de serie. Asterix is ​​een kleine, maar uiterst intelligente en moedige krijger, gekenmerkt door een gevleugelde helm en twee blonde snorren.

Obelix

Onder invloed van het filter wordt Asterix erg gevreesd en vluchten de Romeinen alleen uit het zicht. De verdienste van dit onheilspellende brouwsel moet worden toegeschreven aan de druïde Panoramix, de tovenaar van de gemeenschap. Hij brengt zijn dagen door met dwalen door het bos met een sikkel in de hand om de maretak en kruiden te verzamelen die hij nodig heeft om het beroemde drankje te maken. Nadat hij de ingrediënten in een grote pan heeft gedaan, kookt hij deze geweldige "minestrone" en verdeelt deze vervolgens onder de bewoners. Maar er is een heel aardig personage dat zonder dit rantsoen kan en het is Obelix, die altijd de beste vriend van Asterix is ​​geweest. Obelix is ​​voortdurend onder invloed van het filter toen hij als pasgeboren baby in de pan van Panoramix viel en voldoende hoeveelheid binnenkreeg om de effectiviteit een leven lang te verlengen. Hij wil echter niet achterblijven bij de anderen en probeert als hebzuchtige veelvraat altijd samen met de andere bewoners in de rantsoenlijn te sluipen. Obelix heeft namelijk altijd een gigantische honger die hij alleen kan kalmeren door een grote hoeveelheid wilde zwijnen te eten, hij gaat met enorme stenen obelisken door het bos om ze als heilige voorwerpen die voor tegenslagen kunnen behoeden naar het dorp te brengen. Het hoofd van het dorp heeft een onuitspreekbare naam: Abraracourcix, een grappige maar autoritaire heerser die graag op zijn schouders wordt gedragen door zijn onderdanen over zijn schild dat als draagstoel wordt gebruikt.

Asterix en Obelix

Hij is dapper en roekeloos en wordt alleen gekweld door een grote angst, dat wil zeggen dat de hemel de ene dag na de andere op zijn hoofd valt. De epische daden van Asterix en deze dappere krijgers konden niet anders dan worden verteld door een goede verteller en dus is in dit bonte dorp die de rol van dichter-zangeres de bard Assurancetourix, maar hij is zo vals, dat wanneer hij optreedt, zichzelf begeleidt met zijn lier vluchten ze allemaal en stoppen hun oren. De avonturen van Asterix ze zijn door Mondadori gepubliceerd in luxueuze kleurenboeken en hebben buitengewoon succes gehad, niet alleen in Italië maar over de hele wereld, te beginnen met Frankrijk. De heldendaden van onze helden beperken zich niet alleen tot de gebieden van Gallië, maar strekken zich ook uit over de hele Middellandse Zee en daarbuiten: Egypte, Groot-Brittannië, Rome, Normandië, enz ... Het beroemde verhaal van "Asterix en Cleopatra"of degene die ze gladiatoren ziet in Rome, in de leeuwenkuil van het Colosseum. De sleutel tot de" spanning "van de verhalen is een beetje zoals die van" Popeye ", onze hoofdrolspelers worden het slachtoffer van vijanden wanneer ze kwetsbaar zijn , dat is wanneer ze klaar zijn het effect van het filter. Obelix, als een grote onruststoker, denkt erover om in zijn eentje in de problemen te komen. Maar het is altijd dankzij de sluwheid van Asterix en de drankjes van Panoramix dat alle verhalen eindigen met de overwinning van de protagonisten die de spreekwoordelijke Romeinse macht belachelijk maken

Asterix, Obelix en Idefix

Asterix-animatiefilm

Asterix en de Grote Oorlog - de animatiefilm uit 1989

Asterix vs. Caesar - De animatiefilm uit 1985

Asterix and the Magic Potion - De animatiefilm uit 1986

Asterix en de Vikingen

Idefix en de ontembare – de animatieserie

Asterix is ​​het geheim van het toverdrankje

Asterix op de Olympische Spelen

Het karakter van Asterix, namen, afbeeldingen en handelsmerken zijn copyright © Renè Goscinny e Albert Uderzo en de rechthebbenden. ze worden hier gebruikt voor cognitieve en informatieve doeleinden.

<< Asterix

Asterix-video

Andere bronnen op Asterix
Asterix-strips
Asterix kleding
Album en stickers van Asterix
Asterix speelgoed
Videogames van Asterix

ingleseArabischVereenvoudigd Chinees)KroatischDaneseOlandesefinlandeseFransTedescoGrieksHindiitalianogiapponesecoreanoNoorsPolaccoPortugeesRoemeensRussoSpaansZweedsFilippinaJewishIndonesischSlowaaksucrainovietnamitaunghereseThaisTurksPerzisch