ASTERIX
Originele titel: Asterix Karakters: Asterix, Obelix, Idefix, Panoramix, Julius Caesar, Abraracourcix, Assurancetourix, Ordinalfabetix, Automatix, Matusalemix, Falbalà Teksten: René Goscinny tekeningen: Albert Uderzo, Didier Conrad (vanaf 2013) Uitgevers: Dargaud, Hachette Livre, Arnoldo Mondadori Editore | Natie: Frankrijk Jaar: 1959 soort: Strip / historische strip Stripboeken: 36 pagina's: 48 Periodiciteit: Aperiodiek Aanbevolen leeftijd: Kinderen van 6 tot 12 jaar |
Asterix, werd in 1959 gecreëerd door de geest van de schrijver Renè Goscinny en het potlood van de ontwerper Albert Uderzo voor het Franse weekblad "Pilote". De verhalen van Asterix spelen zich af in Gallië in de tijd van Julius Caesar, toen de Romeinen een groot deel van dit gebied bezetten. Maar er is een dorp aan de rand van een diep bos, dat helemaal niets om de vijand geeft, zoals elke inwoner, als het onder het tijdelijke effect van het 'wonderbaarlijke drankje' zo sterk is dat hij zelf een heel Romeins garnizoen kan uitschakelen.
Asterix is de onbetwiste ster van de serie. Asterix is een kleine, maar uiterst intelligente en moedige krijger, gekenmerkt door een gevleugelde helm en twee blonde snorren.
Onder invloed van het filter wordt Asterix erg gevreesd en vluchten de Romeinen alleen uit het zicht. De verdienste van dit onheilspellende brouwsel moet worden toegeschreven aan de druïde Panoramix, de tovenaar van de gemeenschap. Hij brengt zijn dagen door met dwalen door het bos met een sikkel in de hand om de maretak en kruiden te verzamelen die hij nodig heeft om het beroemde drankje te maken. Nadat hij de ingrediënten in een grote pan heeft gedaan, kookt hij deze geweldige "minestrone" en verdeelt deze vervolgens onder de bewoners. Maar er is een heel aardig personage dat zonder dit rantsoen kan en het is Obelix, die altijd de beste vriend van Asterix is geweest. Obelix is voortdurend onder invloed van het filter toen hij als pasgeboren baby in de pan van Panoramix viel en voldoende hoeveelheid binnenkreeg om de effectiviteit een leven lang te verlengen. Hij wil echter niet achterblijven bij de anderen en probeert als hebzuchtige veelvraat altijd samen met de andere bewoners in de rantsoenlijn te sluipen. Obelix heeft namelijk altijd een gigantische honger die hij alleen kan kalmeren door een grote hoeveelheid wilde zwijnen te eten, hij gaat met enorme stenen obelisken door het bos om ze als heilige voorwerpen die voor tegenslagen kunnen behoeden naar het dorp te brengen. Het hoofd van het dorp heeft een onuitspreekbare naam: Abraracourcix, een grappige maar autoritaire heerser die graag op zijn schouders wordt gedragen door zijn onderdanen over zijn schild dat als draagstoel wordt gebruikt.
Hij is dapper en roekeloos en wordt alleen gekweld door een grote angst, dat wil zeggen dat de hemel de ene dag na de andere op zijn hoofd valt. De epische daden van Asterix en deze dappere krijgers konden niet anders dan worden verteld door een goede verteller en dus is in dit bonte dorp die de rol van dichter-zangeres de bard Assurancetourix, maar hij is zo vals, dat wanneer hij optreedt, zichzelf begeleidt met zijn lier vluchten ze allemaal en stoppen hun oren. De avonturen van Asterix ze zijn door Mondadori gepubliceerd in luxueuze kleurenboeken en hebben buitengewoon succes gehad, niet alleen in Italië maar over de hele wereld, te beginnen met Frankrijk. De heldendaden van onze helden beperken zich niet alleen tot de gebieden van Gallië, maar strekken zich ook uit over de hele Middellandse Zee en daarbuiten: Egypte, Groot-Brittannië, Rome, Normandië, enz ... Het beroemde verhaal van "Asterix en Cleopatra"of degene die ze gladiatoren ziet in Rome, in de leeuwenkuil van het Colosseum. De sleutel tot de" spanning "van de verhalen is een beetje zoals die van" Popeye ", onze hoofdrolspelers worden het slachtoffer van vijanden wanneer ze kwetsbaar zijn , dat is wanneer ze klaar zijn het effect van het filter. Obelix, als een grote onruststoker, denkt erover om in zijn eentje in de problemen te komen. Maar het is altijd dankzij de sluwheid van Asterix en de drankjes van Panoramix dat alle verhalen eindigen met de overwinning van de protagonisten die de spreekwoordelijke Romeinse macht belachelijk maken
Asterix-animatiefilm
Asterix en de Grote Oorlog - de animatiefilm uit 1989
Asterix vs. Caesar - De animatiefilm uit 1985
Asterix and the Magic Potion - De animatiefilm uit 1986
Asterix en de Vikingen
Idefix en de ontembare – de animatieserie
Asterix is het geheim van het toverdrankje
Asterix op de Olympische Spelen
Het karakter van Asterix, namen, afbeeldingen en handelsmerken zijn copyright © Renè Goscinny e
Albert Uderzo
en de rechthebbenden. ze worden hier gebruikt voor cognitieve en informatieve doeleinden.
<< Asterix