Torby z postaciami Asterix są idealne do szkoły, ponieważ sprawiają, że wszystko jest przyjemniejsze, a nawet rodzicom łatwiej jest przekonać dzieci do powrotu do szkoły. Można je zestawiać z innymi akcesoriami szkolnymi, takimi jak piórnik czy zeszyty, tak aby uzyskać idealną koordynację reprezentującą bohaterów dziecięcych serc.
Plecaki i torby z postaciami Asterix to produkty wykonane z wytrzymałych materiałów, często wodoodpornych tkanin syntetycznych i mają specjalne cechy, takie jak ergonomiczne oparcie, które równomiernie rozkłada ciężar na ramionach, podczas gdy inne modele mają możliwość wykorzystania kółek do przeciągania plecak bez obciążenia na plecach. Dostępnych jest wiele kolorów, ogólnie zgodnych z typem kreskówki lub postaci. Istnieją również urocze torby na ramię idealne do zajęć pozaszkolnych, ponieważ są lżejsze i łatwe w transporcie.
Mycie worków z postaciami Asterix musi być wykonywane ręcznie, aby uniknąć uszkodzenia wewnętrznej struktury lub jakiejkolwiek wyściółki. Idealnie byłoby traktować te produkty latem, aby miały czas na łatwe wyschnięcie, na przykład na świeżym powietrzu.
Torby z postaciami Asterix są idealne, zaczynając od szkoły podstawowej, kiedy dzieci zaczynają mieć własną tożsamość i definiować swoje ulubione postacie, być może bawią się porównując je z kolegami ze szkoły.